28.12.2022.

Литерарни и ликовни конкурс поводом Светог Саве

Стручно веће за Српски језик и књижевност и директор Прве економске школе расписали су 17.12.2022. године литерарни и ликовни конкурс за ученике Прве економске школе, на следеће теме:

- "Похвала Светом Сави"
- Бесконачни и безвремени Савини дарови
- Свети Сава - измиритељ
Циљ конкурса је подстицање креативног и стручног изражавања ученика, емотивно и рационално представљање планова и визије правог пута једне од српских хришћанских владарских породица – Немањића.
Учесници конкурса своје литерарне и ликовне радове могу да пошаљу у дигиталном облику мејлом на електронску адресу milan.potrebic@prvaekonomska.edu.rs или лично да доставе библиотекару школе.
Конкурс је отворен до 19. јануара 2023. године до 15 часова..
Литерарни конкурс: Форма писаних радова је слободна. Стил: литерарни, административни, научни, новинарски и комбиновани стил.
Ликовно дело: слободан избор техника.
Комисија у саставу: Весна Брдаревић, Бранислав Чабаркапа, Маја Ајбек и Борко Топаловић изабраће најбољи ликовни и литерарни рад.
Ученици чији рад буде најбољи примиће награду и признање на Светосавској академији 27. јануара 2023. године. Новчану награду додељује Сава Петровић, бивши ученик школе.