Цетињска 5-7, Београд
Прва економска школа

     Добродошли

 ВИРТУЕЛНИ ОБИЛАЗАК ШКОЛЕ

 

Постојали смо у 19. веку, постојали смо и кроз цео 20. век, али ми смо школа 21. века. Добродошли на званичну презентацију Прве економске школе у Београду 


Архива вести

фебруар
23
2024

ОАЦМУН - Конференција Модел Уједињених нација

У петак, 23.02.2024. године, наша школа била је домаћин првог дана конференције Модел Уједињених нација (МУН) – то је иновативна платформа дизајнирана да инспирише, образује и повезује младе лидере из целог света.

МУН-ови су познати по промовисању дипломатије, међународних односа и лидерских вештина међу ученицима и студентима.

Конференција се фокусира на културну разноликост, слављење традиције и истраживање актуелних глобалних питања. Кроз отворени дијалог и динамичну дебату, оснажујемо младе делегате да постану информисани, емпатични и ефикасни лидери.

фебруар
22
2024

Економска трибина бр. 9

У четвртак, 22.02.2024. године, одржана је Економска трибина на тему "Пословне перформансе у хотелској индустрији". Предавач је био проф. др Саша Машић са Академије струковних студија Београд, одсек Висока хотелијерска школа.

фебруар
21
2024

Школско такмичење - Принципи економије

У уторак, 20.02.2024. године, одржано је школско такмичење - Принципи економије, у организацији Већа економске групе предмета, за ученике четвртог разреда.
Победници такмичења су:
1. Теодора Драшковић, 4-6 (предметни наставник Д. Живковић)
2. Сандра Дељанин, 4-5 (предметни наставник Д. Живковић)
3. Наталија Станковић, 4-5 (предметни наставник Д. Живковић)

Чланови комисије су били: Драгица Живковић и Милица Младеновић.

фебруар
20
2024

Економска трибина бр. 8

У уторак, 20.02.2024. године, одржана је Економска трибина на тему "Бизнис модели".
Предавач је био проф. др Вукашин Куч са Економског факултета из Београда.

 


фебруар
14
2024

Школско такмичење - Српски језик и језичка култура

У уторак, 13.02.2024. године, одржано је школско такмичење - Српски језик и језичка култура, за ученике свих разреда у организацији већа српског језика и књижевности.
Победници такмичења су:
Први разред
Није било пријављених ученика.
Други разред
1. Тара Крстић, 2-4 (предметни наставник Д. Бабић)
2. Софија Цветковић, 2-2 (предметни наставник В. Милићевић)
3. Александра Стојановић, 2-4 (предметни наставник Д. Бабић)
Трећи разред
1. Хелена Стеванчевић, 3-1 (предметни наставник В. Брдаревић)
2. Лена Петровић, 3-4 (предметни наставник В. Брдаревић)
3. Софија Којић, 3-3 (предметни наставник Б. Чабаркапа)
Четврти разред:
1. Сандра Дељанин, 4-5 (предметни наставник Д. Бабић)

Чланови комисије су били: Весна Брдаревић, Драгана Бабић, Виолета Милићевић, Милан Потребић и Бранислав Чабаркапа.