Зимски распуст за ученике у школској 2023/24. години

Зимски распуст за ученике почиње 30.12.2023. године и траје до 21.01.2024. године.

Први наставни дан у другом полугодишту је понедељак, 22.01.2024. године.

Пре подне наставу похађа парна смена а после подне непарна смена.

Литерарни и ликовни конкурс поводом Светог Саве

Поводом школске славе Свети Сава, објављен је литерарни и ликовни конкурс за ученике. Конкурс је завршен 22. јануара 2024. године.

За најбољи литерарни рад, проглашен је рад ученице Емилије Остојић IV–1.

На ликовном конкурсу није било учесника

Победник конкурса за свој рад добијају новчану награду од бившег ученика наше школе, Саве Петровића, генерација 1993/94. године.

Комисија је радила у саставу: Милан Потребић, Бранислав Чабаркапа и Маја Ајбек.

Свечана академија - школска слава Свети Сава

У суботу, 27.01.2024. године, одржана је свечана академија поводом школске славе. Прослави су присуствовали ученици, запослени, пензионери и пријатељи школе.

Свечану академију су припремили Драгана Бабић, Бранислав Чабаркапа и Предраг Маринковић са ученицима школе.
Преузмите програм прославе и списак учесника: Sveti Sava-Program akademije-Babic-27012024.pdf
Председник Школског одбора, Сава Цуњак, овом пригодом уручио је ученицима дипломе за постигнуте успехе на такмичењима а професорима и пријатељима школе захвалнице за постигнуте резултате и помоћ у раду школе.
Преузмите списак награђених: Sveti Sava-Diplome i zahvalnice-25012024.pdf

ДИРЕКТОРУ ПРВЕ ЕКОНОМСКЕ ШКОЛЕ УРУЧЕНА СВЕТОСАВСКА НАГРАДА

Директор мр Милибор Саковић,  овогодишњи је добитник престижне Светосавске награде за посебно залагање и допринос у домену професионалног јавног деловања, заступања и промовисања делатности Прве економске школе у домаћем и међународном оквиру, како пише у образложењу ове драгоцене повеље.

Признање директору Прве економске школе је на Савиндан, 27.01.2024. године, у Влади Републике Србије, уручила министарка просвете проф. др Славица Ђукић Дејановић.

Светосавска награда мр Милибору Саковићу је признање и за колектив и за ученике Прве економске школе.

Школско такмичење - Књижевна олимпијада

У среду, 31.01.2024. године, одржано је школско такмичење - Књижевна олимпијада, за ученике свих разреда у организацији већа српског језика и књижевности.
Победници такмичења су:
Први разред
1. Анастасија Сладоје, 1-7 (предметни наставник Весна Брдаревић)
2. Ана Драговић, 1-5 (предметни наставник Весна Брдаревић)
3. Лана Милојевић, 1-5 (предметни наставник Весна Брдаревић)
Други разред
1. Јована Лазаревић, 2-2 (предметни наставник Виолета Милићевић)
2. Кристина Кулић, 2-3 (предметни наставник Виолета Милићевић)
3. Софија Цветковић, 2-2 (предметни наставник Виолета Милићевић)
Трећи разред
Није било пријављених ученика.
Четврти разред:
1. Александар Ждраљевић, 4-2 (предметни наставник Виолета Милићевић)
2. Анђела Милуновић, 4-2 (предметни наставник Виолета Милићевић)
3. Јустин Рашић, 4-2 (предметни наставник Виолета Милићевић)

Чланови комисије су били: Весна Брдаревић, Драгана Бабић, Виолета Милићевић, Милан Потребић и Бранислав Чабаркапа.
Победници такмичења представљаће нашу школу 03.02.2024. године на Општинском такмичењу.