септембар

Преминула проф. др Радмила Милентијевић

Професор др Радмила Милентијевић, писац, историчар, хуманитарни радник, добротвор и патриота, преминула је 20. септембра 2022. године, у Њујорку.

Радмила Милентијевић рођена је 27. октобра 1931. године у Азањи код Смедеревске Паланке, била је професор емеритус на Градском колеџу у Њујорку.

Већи део живота провела је у Америци. Докторирала је 1970. године на Универзитету Колумбија. Била је професор на Градском колеџу у Њујорку, где је предавала савремену европску историју.

Била је министарка без портфеља 1992. у Влади СР Југославије и министарка информисања 1997-1998 у Влади Републике Србије.

Бавила се хуманитарним радом и била велики добротвор.

Ученици и запослени Прве економске школе памтиће њено доброчинство и жељу да сваке школске године награди најбоље матуранте „Ученика генерације“ и „Ученике одељења“.