мај

Наставна субота - надокнада наставног дана због измене школског календара

Субота, 08. мај 2021. године је наставни дан за ученике свих разреда, по распореду од уторка.
Разлог надокнаде наставног дана је због измена школског календара у 2020/21. години.
Сви ученици имају наставу пре подне и реализују све часове наставом на даљину на платформи Google Meet, по следећем распореду звоњења:

мај

Меморијално такмичење "Драгана Богдановић"

У понедељак, 10.05.2021. године, одржано је Меморијално такмичење "Драгана Богдановић" из основа економије за ученике другог разреда.
Прва три места на такмичењу су освојили следећи ученици:
1. Андреа Антанасковић (2-2),
2. Ана Петровић (2-1),
3. Ана Воларић (2-2),
Предметни наставник ових ученика је Драгослава Радоичић.

Такмичење су припремиле и рализовале мр Драгица Живковић и Драгослава Радоичић.

ДАН ШКОЛЕ - 140 година постојања и рада школе

Поштовани ученици, родитељи, пријатељи, професори и сви запослени Прве економске школе

Петак, 14. мај 2021. године, Прва економска школа обележава 140. година свог постојања и рада. Наша школа има дугу традицију и једна је од најелитнијих школа у Републици Србији, због чега смо сви поносни. Квалитет школе стицан је годинама сјајном организацијом и високим квалитетом наставе, уз неговање свих традиционалних и културних вредности, али и праћењем савремених токова и примене актуелних метода у образовању и настави.
Због епидемиолошке ситуације код нас и у свету, Прва економска школа није у могућности да, као и сваке године, прослави Дан школе свечаном академијом како је то већ годинама и деценијама уназад чинила.

Кошарка (М) - Општинско такмичење

Општинско такмичење у кошарци за дечаке одржано је у петак, 14. маја 2021. године. Екипа наше школе освојила је треће место.

Ученике је на такмичење водио наставник Владимир Мраовић.

Градско такмичење - Историја

Градско такмичење из Историје, одржано је у суботу, 15. маја 2021. године, у Грађевинско техничкој школи ''Бранко Жежељ''.
Наш ученик Павле Јеремић (2-1) освојио је прво место.
Ученика је на такмичење водио наставник Зоран Синђић.

мај

Градско такмичење - Квиз "Знамените личности на динарским новчаницама"

У четвртак, 20.05.2021. године, у нашој школи је реализовано такмичење - квиз "Знамените личности на динарским новчаницама" под покроивитељством Народне банке Србије (НБС).
На такмичењу је учествовало пет тимова београдских економских школа.

Победник такмичења - квиза је Средња школа из Гроцке.

Такмичење су реализовали Ана Радивојевић, наставник Прве економске школе и Ранко Станојевић, представник НБС.

Републичко такмичење - Историја

Републичко такмичење из Историје, одржано је у недељу, 23. маја 2021. године, у Шабачкој гимназији.
Наш ученик, Павле Јеремић (2-1), освојио је друго место у категорији ученика средљих стручних школа од II до IV разреда.
Ученика је на такмичење водио наставник Зоран Синђић.

Ученик одељења III-3

У среду, 26.05.,2021. године, бивши ученик школе Милош Јешић, уручио је новчану награду најбољем ученику одељења III-3, у досадашњем школовању,  у образовном профилу СБО, Ахметију Емину.
Традиционални покровитељ награде за најбољег ученика одељења у трећем разреду у образовном профилу СБО је наш бивши ученик Сава Петровић.