2020

Наставна субота - Надокнада дана за припрему ученика и наставника за наставу учењем на даљину

Субота, 09. мај 2020. године је наставни дан за ученике свих разред, по распореду од понедељка.
Разлог надокнаде наставног дана је припрема  ученика и наставника за наставу учењем на даљину с почетка ванредног стања.
Настава се реализује учењем на даљину, и то парна смена (други и четврти разред) пре подне а непарна смена (први и трећи разред) после подне.

ДАН ШКОЛЕ - 139 година постојања и рада школе

Поштовани ученици, родитељи, пријатељи, професори и сви запослени Прве економске школе

Четвртак, 14. мај 2020. године, Прва економска школа обележава 139. година свог постојања и рада. Наша школа има дугу традицију и једна је од најелитнијих школа у Републици Србији, због чега смо сви поносни. Квалитет школе стицан је годинама сјајном организацијом и високим квалитетом наставе, уз неговање свих традиционалних и културних вредности, али и праћењем савремених токова и примене актуелних метода у образовању и настави.
Због епидемиолошке ситуације код нас и у свету, Прва економска школа није у могућности да, као и сваке године, прослави Дан школе свечаном академијом како је то већ годинама и деценијама уназад чинила.
П
ринуђени смо да се прилагодимо новонасталој ситуацији и да по препоруци Министарсва просвете наставу одржавамо на даљину.
Сви ученици и професори до сада су одлично сарађивали тако да квалитет наставе није изостао ниједног тренутка.
Преузмите списак награђених и похваљених: NAGRADE- Dan skole-14052020.pdf

Наставна субота - Надокнада дана због продужења зимског распуста

Субота, 16. мај 2020. године је наставни дан за ученике свих разреда, по распореду од уторка.
Разлог надокнаде наставног дана је продужење зимског распуста.
Настава се реализује учењем на даљину, и то непарна смена (први и трећи разред) пре подне а  парна смена (други и четврти разред) после подне.

Радно време школе

Почев од 19. маја 2020. године, радно време школе је од 7:00 до 14:00.

У периоду вандредног стања, радно време школе је од 7:00 до 15:00,

Наставна субота - Надокнада дана због продужења зимског распуста

Субота, 23. мај 2020. године је наставни дан за ученике свих разреда, по распореду од петка.
Разлог надокнаде наставног дана је продужење зимског распуста.
Настава се реализује учењем на даљину, и то парна смена (други и четврти разред) пре подне а непарна смена (први и трећи разред) после подне.

Мере превенције

Сва лица која долазе у просторије школе имају обавезу да се придржавају мера превенције и сузбијања ширења инфекције узроковане вирусом COVID-19.
Преузмите документ: Mere prevencije-26052020.pdf.

Крај другог полугодишта за матуранте 2019/20. године

У петак, 29. маја 2020. године, завршено је друго полугодиште за матуранте генерације 2019/20.