Цетињска 5-7, Београд
Прва економска школа


Архива вести

април
02
2019

Републичко такмичење - Пословна економија 2018/19.

Републичко такмичење из Пословне економије одржано је у Крушевцу 29. и 30. марта 2019. године. 
Нашу школу представљала је ученица Милица Бајић (4-6) и освојила је 4. место. Предметна професорка је Мира Павловић. 
Ученицу је на на такмичење пратила професорка Марија Старчевић.
Комплетnу ранг листу и задатке можете преузети са сајта Заједнице http://www.zajednica.edu.rs/.

април
05
2019

Међународна ревија спорта - Сарајево 2019.

Осма међународна ревија спорта одржана је у периоду од 1. до 4. априла 2019. године у Сарајеву. 
Домаћин је била Пета гимназија из Сарајева.

Ученици Прве економске школе (одбојка - Ж), Друге економске школе (одбојка - М), Спортске гимназије (кошарка - М) и Земунска гимназија (одбојка - Ж) су представљали спортисте из Београда.
Домаћин је у оквиру организације ревије, уприличио и обилазак туристичких атракција Сарајева. Преузмите извештај: Revija sporta-Sarajevo-Izvestaj-J. Simikic-05042019.pdf

април
07
2019

Градско такмичење - Књижевна олимпијада 2018/19.

Градско такмичење из Књижевне олимпијаде, одржано је у суботу, 30. марта 2019. године, у Филолошкој гимназији.
Нашe ученице Ана Николић (1-2) и Леа Ангеловски (1-1) освојиле су друго место у категорији првог разреда (предметни наставник В. Милићевић).
Ученике су на такмичење водиле наставнице Виолета Милићевић и Весна Брдаревић.
Преузмите извештај: Knjizevna olimpijada-Gradsko-izvestaj-V. Milicevic-06042019.pdf

април
08
2019

Републичко такмичење - Пословна информатика 2018/19.

Републичко такмичење из Пословне информатике одржано је у Сврљигу, у Стручној школи "Душан Тривунац Драгош", 05. и 06. априла 2019. године.
На такмичењу је учествовало 15 школа. 
Наша ученица  Јована Ноцић (4-2) освојио је 13. место. 
Комплетnу ранг листу и задатке можете преузети са сајта Заједнице http://www.zajednica.edu.rs/.

април
08
2019

Економска трибина бр. 10

У понедељак, 08. априла 2019. године, одржана је економска трибина на тему "Историјат новца. Од шкољки до биткоина". Предавач је био проф. др Синиша Милетић, професор Факултета за менаџмент - ФАМ (Универзитет Унион - Никола Тесла) из Сремских Карловаца.

април
11
2019

Економска трибина бр. 11

У четвртак, 11. априла 2019. године, одржана је економска трибина на тему "Савремени туризам и туристичко вођење". Предавач је био проф. др Бранислав Работић, професор Високе туристичке школе из Београда.

април
15
2019

Републичко такмичење - Математика 2018/19.

Републичко такмичење из Математике одржано је у Зрењанину 12. и 13. априла 2019. године. 
Учествовало је 39 школа.
Наша школа освојила је екипно прво место.

 Екипу школе су чинили: 
Први разред: Јован Илић појединачно освојио 3. место (1/7, предметни наставник К. Цветковић)
Други разред: Немања Лазић појединачно освојио 1. место (2/2, предметни наставник Г. Жмавц)
Трећи разред: Игор Мрђа појединачно освојио 1. место (3/2, предметни наставник Д. Вурдеља)
Четврти разред: Ива Маријановић појединачно освојила 4. место (4/2, предметни наставник И. Ристивојевић).

Комплетnу ранг листу и задатке можете преузети са сајта Заједнице http://www.zajednica.edu.rs/.

април
15
2019

Општинско такмичење - Верска настава

Општинско екипно такмичење из Верске наставе одржано је у суботу, 13.04.2018. године, у Првој економској школи. 
На такмичењу је учествовало 12 школа.
Победник такмичења је екипа Прве београдске гимназије.

Преузмите извештај са такмичења: Verska nastava-kviz-Opstinsko-Izvestaj-13042019.pdf

април
16
2019

Економска трибина бр. 12

У уторак, 16. априла 2019. године, одржана је економска трибина на тему "Економска дипломатија". Предавач је био проф. др Давид Дашић, професор Високе школе академских студија "Академија за пословну економију" из Чачка.

април
18
2019

Школско такмичење - Савремена пословна кореспонденција 2018/19.

Школско такмичење за ученике другог разреда из Савремене пословне кореспонденције (СПК) одржано је у четвртак, 18. априла 2019. године. 
Победник такмичења је Петар Илић (2-1), предметни наставник Милка Марковић.
Такмичење су организовали и реализовали наставници Оливера Бојовић, Небојша Поповић и Душанка Прошић.
Преузмите извештај са такмичења: SPK-Skolsko-II razred-18042019-Bojovic.pdf

Истог дана, одржано је такмичење и за ученике првог разреда.
Прво место су освојили  Реља Никић Згоњанин, I-7  (предметни наставник Данијела Ц. Павловић) и Катарина Раденковић, I-2  (предметни наставник Данијела Ц. Павловић).
Такмичење су организовале и реализовале наставнице Милка Марковић и Ана Радивојевић.
Преузмите извештај са такмичења: SPK-Skolsko-I razred-18042019-Milka Markovic.pdf