април

У амфитеатру школе, у петак, 03. априла 2015. године, одржана је четрнаеста економска трибина на тему "Економисти су у праву".
Предавачи су били професор доц. др Марио Рељановић и професор Алекса Радоњић, професори Правног факултета Универзитета Унион.

април

У амфитеатру школе, у уторак, 07. априла 2015. године, одржана је Економска трибина бр. 15, на тему "Бразил - стање и перспектива".
Предавач је био проф. др Давид Ђ. Дашић, бивши амбасадор Србије у Бразилу и Генерални конзул у Њујорку а сада п
рофесор Високе школе "Академије  за пословне студије" из Чачка.

Пролећни распуст

Према календару МПНТР-а за средње школе предвиђен је пролећни распуст за ученике од 9. до 15. априла 2015. године.
Настава почиње у четвртак, 16. априла 2015. године, и то пре подне први и трећи разред, а после подне други и четврти разред.
Свим ученицима и запосленима честитам Ускршње празнике.
М. Саковић

ЕКОНОМИЈАДА 2015. - Љубљана

Регионални пројекат "Економијада" је ове године одржан уЉубљани у Словенији у периоду од 16. до 18. априла 2015. године.
Домаћин је била Средња економска школа из Љубљане.
Нашу школу су представљали ученице Судар Милица (3-4) и Станковић Ана (3-9), професор Павловић Мира и директор Саковић Милибор.

На Економијади су учествовале школе из Струмице, Тузле, Сарајева, Бања Луке, Љубљане, Чачка, Загреба, Подгорице и Београда (Прва економска школа и Друга економска школа), као и школа посматрач из Новог Марофа.
Поред упознавања са лепотама Словеније, дружења и размене искустава о образовним системима држава учесница у региону, одржан је и ревијални квиз "Паметна економија".
Домаћин следеће Економијаде је Средња школа Нови Мароф из Новог Марофа (Република Хрватска).
Преузмите извештај: Ekonomijada-izvestaj ucenika.pdf

Републичко такмичење - Математика

Републичко такмичење из Математике одржано је у Крушевцу 17. и 18. априла 2015. године.
Наша школа је заузела екипно осмо место од 45 школа учесница.
Екипу школе су представљали ученици Никола Јанковић (1-3), Сања Миленковић (2-7), Ивана Цветкоски (3-6), Тодор Кувељић (4-3) са професором Дејаном Вурдељом.

Комплетnу ранг листу можете преузети са сајта Заједнице http://www.zajednica.edu.rs/.

Републичко такмичење - Енглески језик

У недељу, 19. априла 2015. године одржано је републичко такмичење из енглеског језика.
Наши ученици Божичевић Стефана 4/1,  Пантић Стефан 4/9 и Бељић Мина 4/5 су пласманом на овај ниво такмичења остварили велики успех.

Конкурс "Крв живот значи" - Општински ниво

Комисија за добровољно давалаштво крви Црвеног крста Стари град је 14. априла 2015. године извршила одабир најбољих радова на општинском нивоу конкурса "Крв живот значи".
У категорији ликовних радова наша ученица Даница Ћопић (1-2) освојила је друго место а Нина Бербер (2-6) је освојила специјалну награду.
У категорији литерарних радова наши ученици су освојили прва три места и то: Алекса Антић (1-2) прво место, Владимир Фимић (1-1) друго место и Дуња Богићевић (3-3) треће место.

Градско такмичење - Српски језик и језичка култура

У суботу, 25.04.2015. године, у Десетој београдској гимназији, одржано је Градско такмичење из српског језика и језичке културе.
Наше ученице Митровић Јована (1/4) и Лучић Милица (2/2) нису се пласирале у виши ранг такмичења.

Предавања за ученике Банкарског службеника

У склопу споразума између НБС-ГД и Заједнице школа, у нашој школи су одржана предавања за ученике Банкарског службеника. Предавања су одржана 22., 29. и 30. априла 2015. године. Предавачи су били представници банака.