Акција добровољног давања крви

У понедељак, 31. марта 2014. године спроведене је акција добровољног давања крви. Акцији су се у великом броју одазвали ученици и запослени школе.

април

У среду, 02. априла 2014. године одржана је трибина на тему "Савремени програмски алати и виртуелна реалност". Предавачи су били професори са Високе школе струковних студија - ИТС: др Бојан Ристић, др Марко Вулић и Вања Чонић.
Трибини су присуствовали матуранти и професори школе.

Ликовни и литерарни конкурс Црвеног крста Стари град

Црвени крст Старог града је 04. априла 2014. године извршио рангирање радова за ликовни и литерарни конкурс на тему "Крв живот значи".
Наши ученици су постигли запажене резултате.
У конкуренцији ликовних радова, прво место је освојио Марко Путић (1-5).
У конкуренцији литерарних радова, прво место је освојила Дуња Богићевић (2-3), друго место Иван Радановић (4-9) и треће место Биљана Миловановић (4-4).

Републичко такмичење - Рачуноводство

Републичко такмичење из рачуноводства одржано је 4. и 5. априла 2014. године у Крушевцу. Учествовало је 35 школа.
Наша ученица Ања Стефановић (4-5) освојила је 10. место на такмичењу. Предметни наставник је Слађана Вучуровић.

Републичко такмичење - Страни језици

Републичко такмичење из страних језика одржано је 6. априла 2014. године у Београду.
Наши ученици су се такмичили из енглеског и немачког језика.
Званичне резултате још нисмо добили.

ЕКОНОМИЈАДА 2014 - Београд

Регионални пројекат "Економијада" је ове године одржан у Београду у периоду од 10. до 12. априла 2014. године.
Домаћин је била Друга економска школа.
Нашу школу су представљали учениции Ахмети Елда (3-4), Панић Владимир (3-2) и Ранковић Никола (3-5), професор Павловић Мира и директор Саковић Милибор.

На Економијади су учествовале школе из Тузле, Сарајева, Бања Луке, Љубљане, Чачка, Загреба, Подгорице и Београда (Прва економска школа и Друга економска школа), као и школе посматрачи из Струмице, Бјеловара и Аранђеловца.
Поред упознавања са лепотама Београда и околине, дружења и размене искустава о образовним системима држава учесница у региону, одржан је и ревијални квиз "Паметна економија" на коме је наша екипа освојила пето место.
Домаћин следеће Економијаде је Љубљана.
Преузмите извештај: Ekonomijada 2014-izvestaj ucenika-15-04-2014.pdf

Републичко такмичење - Математика

Републичко такмичење из математике одржано је 11. и 12. априла 2014. године у Параћину.
Екипа наше школе је освојила треће место,
Чланови екипе су били: Сања Миленковић (1-7), Ивана Цветкоски (2-6), Марко Ранђеловић (3-1) и Никола Јевремовић (4-7). Пратилац екипе је био професор Дејан Вурдеља.
Преузмите коначну ранг листу такмичења: RT-Matematika-Rang lista-Paracin-11-12-04-2014.pdf

Градско такмичење - Историја

Градско такмичење из историје  је одржано у недељу, 13. априла 2014. године у Првој београдској гимназији.
Наши ученици су постигли следећи успех: Лазар Петровић (4-4) је освојио друго место а Милица Лучић (1-2) треће место.

Градско такмичење - Српски језик и језичка култура

Градско такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 12. априла 2014. године у Деветој београдској гимназији.
На жалост, наши ученици нису остварили пласман на републичко такмичење.

Ликовни и литерарни конкурс Црвеног крста града Београда

На литерарном конкурсу Црвеног крста града Београда на тему  "Крв живот значи", наши ученици су постигли запажен успех.
Ученица Дуња Богићевић (2-3) је освојила друго место а ученик Иван Радановић (4-9) треће место. Њихови радови ће бити у конкуренцији на републичком нивоу.
Предметни професори ових ученика су Виолета Милићевић и Драгана Бабић.

Школско такмичење - Савремена пословна кореспонденција

Школско такмичење за ученике првог и другог разреда из Савремене пословне коренспонденције одржано је у уторак, 29. априла 2014. године.
Победник такмичења у првом разреду је Тимотијевић Анастасија (1-2), предметни професор Гавриловић Бодирога Александра, а у другом разреду победник је Станојевић Милица (2-5), предметни професор Поповић Небојша.

април

У среду, 30. априла 2014. године одржана је трибина на тему "Будите део историје будућности". Предавачи су били професори Универзитета Доња Горица (www.udg.edu.me) из Подгорице: проф. др Зоран Ђикановић, проф. др Ранко Марјановић и мр Иван Јоветић.
Трибини су присуствовали матуранти и професори школе.