април

Градско такмичење из српског језика и језичке културе

Градско такмичење је одржано 1. априла 2012. године у Деветој београдској гимназији. Нашу школу су представљале Божичевић Стефана (1-1), Димитријевић Невена (1-7) и Јовановић Биљана (2-3). На жалост, нису оствариле пласман у виши ранг такмичења. Ученике је водила професорка Пророк Милица.

Књижевно поподне

Данас, 02. априла 2012. године у амфитеатру школе одржано је књижевно поподне. Ученицима и професорима се представио млади писац Владислав Радак са својим делима "Ноћ мртвих снова" и  "Плава вежбанка", као и књигом "Формула живота" где је коаутор. Организатор манифестације је професор Милићевић Виолета.

април

Школско такмичење из Математике за све разреде

Школско такмичење је одржано у понедељак, 02. априла 2012. године у Свечаној сали.
Коначне ранг листе по разредима су:
Први разред:

3. Никола Алић     IV-2, 59 поена, предметни професор Ристивојевић Ирена
4. Никола Цветковић  IV-3
5. Марина Ђорен  IV-2

Сви предметни професори математике су учествовали у организацији такмичења и комисијама за преглед задатака.

Ученички парламент бр. 2

У уторак, 3. априла 2012. године, одржан је састанак ученичког парламента школе, са следећим дневним редом:
1. Усвајање записника са претходне седнице
2. Извештај о реализацији хуманитарних акција
3. Избор најповољније понуде за фотографисање ученика
4. Матурска прослава у школском дворишту
5. Програм прославе Дана школе (турнир у стоном тенису) и Ноћи музеја
6. Подношење извештаја са седница Школског одбора и стручних актива и тимова
7. Обавештавање ученика о питањима од посебног значаја за њихово школовање
8. Разно
Састанку је присуствовала  педагог школе Сандра Кнежевић.

април

Школско такмичење из Савремене пословне кореспонденције

Школско такмичење из Савремене пословне кореспонденције за први и други разред одржано је 04. априла 2012. године.

Прво место за први разред освојила је Драгићевић Јелена (1-8), предметни професор Јосиповић Драгана.

Прво место за други разред разред освојила је Стефановић Ана (2-5), предметни професор Грујић Мирослава.

Комисију за праћење такмичења су чинили професори Грујић Мирослава, Петровић Ана и Павловић Пушица Ива.

Такмичење су организовали Марковић Милка и Поповић Небојша.

Пројекат "Знање"

Дана 04. априла 2012. године на Београдској Банкарској Академији (ББА) одржано је финално такмичење ученичких тимова средњих школа Србије у оквиру пројекта "Знање". Тим наше школе је остварио запажен резултат. Тим је предводила професорка Данијела Цветковић.

април

ПАРТНЕРСТВО НА ДЕЛУ 2012.

Преузмите извештај професора  ULM poseta-izvestaj-25.-31. mart 2012.pdf

Акција добровољног давања крви

У среду, 04. априла 2012. године организована је хуманитарна акцији добровољног давања крви. Акцији се одазвало 34 ученика и 3 запослена наше школе.
Списак давалаца се налази у прилогу: Spisak davalaca krvi-04-mart 2012.pdf

Републичко такмичење из Рачуноводства

Републичко такмичење из предмета РАЧУНОВОДСТВО, одржано је 20. и 21. априла 2012. године у Врању. Учествовало је 28 школа. Нашу школу је представљао Јовановић Бојан (4-4) и освојио је 7-мо место. Предметни професор је Драгица Радосављевић.

Градско такмичење из историје

Такмичење на нивоу града из историје одржано је у недељу, 22. априла 2012. године, у Хемијској школи на Бановом брду. Нашу школу су представљали ученици Анђеловић Душан (4-3), Мрђа Бојан (4-3) и Петровић Лазар (2-4).
Анђеловић Душан је освојио друго место и пласман на републичко такмичење.
Ученике је на такмичење водио професор Синђић Зоран.

април

ЕКОНОМИЈАДА - регионални сусрети економских школа

Регионални сусрети економских школа, четврти по реду,  су били у Бања Луци у периоду од 20. до 22. априла 2012. године. На Економијади су ове године учествовале школе из Бања Луке, Београда, Сарајева, Тузле и Чачка. Поред дружења, упознавања са културним и историјским знаменитостима Бања Луке, размени искустава у образовању, одржан је и квиз знања за ученике на коме је наша екипа заузела 4-то место. Нашу школу су представљали ученици Алексић Марија, Совиљ Невена и Дроњак Горан, као и професорка Радовановић Марина, помоћник директора Живковић Маријана и директор Саковић Милибор.

април

Семинар "Дискриминација? Не у мојој школи! Једна школа за све!"

Дана 23 и 24. априла 2012. године у Дечјем културном центру је организована трибина на тему: „Дискриминација? Не у мојој школи! Једна школа за све!“ којој су присуствовале ученице првог разреда: Ђокић Ана и Новаковић Душица, ученице 1/1, Перић Зорица и Михајловић Тамара, ученице 1/2, Бељић Мина и Брзаковић Јелена, ученице 1/5, Милић Тамара, 1/6, Димитријевић Невена, 1/7, Галијаш Јелена, 1/9 и библиотекарка Мирела Бодрожић.
На трибини се разговарало о препознавању свих облика дискриминације, о односу друштва према овој појави и начинима њеног спречавања. ДКЦ је трибину организовао у сарадњи са Комитетом за људска права (YUCOM) и Београдским центром за људска права, а ученице и школа су добили сертификате.

ЕКОНОМСКА ТРИБИНА бр. 14

У среду, 25. априла 2012. године, одржана је трибина на тему "Финансијски сектор са освртом на осигурање". Предавач је био проф. др Јова Миловановић са факултета Едуконс.

Републичко такмичење из Немачког језика

Републичко такмичење из предмета Немачки језик одржано је у суботу, 21. априла 2012. године, у Београду. Нашу школу је представљала ученица Томић Сара (4-3). Предметни професор је Борислав Ракочевић.