2011

У сарадњи са удружењем Идеа и Математицким факултетом за шесторо наших уценика, који су за матурски испит одабрали математику, школа је обезбедила бесплатне припреме за пријемни испит.

Списак уценика:
  1. Гардијан Јована, 4/4
  2. Јањиц Анделка, 4/4
  3. Ракиц Ивана, 4/4
  4. Вукобратовиц Душко, 4/5
  5. Радоициц Александар, 4/9
  6. Ракицевиц Ивана, 4/9

2011

Универзитет Метрополитан (www.метрополитан.еду.рс) сваке године додељује знацајан број стипендија, али и излази у сусрет новим студентима кроз мере посебне финансијске подршке. Одлуке о овим бенефицијама се доносе према два критеријума: 1. Успеху у школи и 2. Социјалном статусу. Захваљујуци изузетној пословној сарадњи са Првом економском школом, Др Драган Домазет, ректор Универзитета донео је одлуку да првог уписаног уценика наше школе награди стипендијом или финансијском подршком. Кандидат који испуњава услове и који је вец донео одлуку да це уписати Метрополитен треба да се јави електронском поштом ПР менаџеру унивезитета, господину Зорану Павловицу, на адресу: зоран.павловиц@метрополитан.еду.рс.

2011

У организацији АИЕСЕЦ-а 01. и 02. марта 2011. године одржане су радионице у амфитеатру наше школе. Представљен је пројекат "ДАРЕ ТО СХАРЕ". Кроз предавања и радионице на занимљив и практицан нацин уценици су се упознали са светом банкарства и менаџмента.

Предаваци су били цланови АИЕСЕЦ-а и професор Малиша Ðукиц са Београдске банкарске академије. Сви уценици који су били укљуцени у пројекат добице сертификат којим се потврдује да су присуствовали предавањима и уцествовали у радионицама. Завршни део семинара одржаце се 31. марта 2011. године у 18х на ББА. Присуствовало је 19 уценика наше школе. Гости су били уценици Пете економске школе  и Економске школе "Коста Цукиц".

2011

Економска трибина на тему "Улога туризма у привредном развоју" одрзаце це се у среду, 09. марта 2011. године, у 11. 45 х, у амфитеатру школе. Гост предавац це бити др Маја Цосиц, професор са Високе туристицке школе струковних студија.

2011

Данас, 09. марта 2011. године, у 11.00 цасова, у свецаној сали наше школе је одржана Скупштина Заједнице економских, правних, биротехницких, трговинских и туристицко-угоститељских школа Србије.

2011

Економска трибина на тему "Могуцности и злоупотребе социјалних мрежа - Фејсбук, Твитер..." одржаце се у понедељак, 21. марта 2011. године, у 11.45 х, у амфитеатру школе. Гост предавац це бити мр Стеван Велицковиц, наставник на Високој школи струковних студија за информационе и комуникационе технологије.

2011

Никола Тамбуриц, уценик 2/6, представљао је нашу школу на Општинском такмицењу из рецитовања, одржаном 16. марта 2011. у установи културе "Пароброд". Он је рецитовао песму Ивана В. Лалица "Носталгија" и освојио цетврто место. Спремао га је професор Младен Стевановиц.