септембар
2009

На 17. конгресу славистицких друштава Србије активно су уцествовали професори српског језика и књижевности Прве економске школе Весна Брдаревиц и Младен Стевановиц. Конгрес је одражан од 18.09. до 20.09.2009. године у Сокобањи. l Професори наше школе су на овом скупу презентирали своје радове у оквиру секције за Српски језик и књижевност у наставном контексту од основне школе до универзитета.  Рад Весне Брдаревиц био је на тему Монетарне и економске појаве у делима писаца реализма, а рад Младена Стевановица за тему је имао Језик и стил Вуковог превода Новог завјета. Оба рада су пажљиво пропрацена и похваљена од стране колега и струцне јавности где је посебно наглашено да су ти радови меду оним ретким радовима који се непосредно баве самим текстом дела.

септембар
2009

У знак добродошлице првацима Драмска секција Прве економске школе це у среду, 7. октобра 2009.  у 13. 15 цасова, у свецаној сали школе да изведе представу "То су били дани" у режији професора Виолете Милицевиц. Позивају се уценици првог разреда да дођу у што вецем броју и уживају у представи!