2009

svetisava.jpgПрограм прославе школске славе Светог Саве, у уторак 27. јануара 2009. 11.00 цасова - долазак запослених 11.30 цасова - доцек гостију 12.00 цасова - ломљење славског колаца 12.15 цасова - поцетак Свецане академије 13.00 цасова - коктел

2009

Прва генерација огледног профила Банкарски службеник це матурирати у јуну 2009. године. Испит се састоји из три дела: - Српски језик и књижевност - Банкарско пословање и финансије и рацуноводство (тест) - Банкарска обука (практицни део испита)

2009

radovi.jpgУ суботу, 24. јануара 2009. поцели су радови на уређењу школског дворишта. Радови це се одвијати у 3 фазе: 1. постављање осветљења 2. поплоцавање 3. озелењавање

2009

ginis_m.jpgКао уцесник Матурске параде 2008,  Београд (тј. београдске средње школе, а међу њима и Прва економска школа) је ушао у Гинисову књигу рекорда заједно са осталим градовима бивше СФРЈ, у категорији највецег синхронизованог плеса. Цеститамо нашим бившим матурантима, и позивамо нове да вец овог пролеца покушају да оборе рекорд. Погледајте кратак снимак Матурске параде који је објављен на сајту Гинисове књиге рекорда и диплому коју смо овим поводом добили.

ginis.jpg

2009

Ekonomska tribinaУ понедељак, 02. фебруара 2009. године, у свецаној сали наше школе, са поцетком у 13:15х, бице одржана трибина на тему "Финансијска криза у Свету и њен утицај на Србију". Гост трибине бице Никола Фабрис, главни економиста Централне банке Црне Горе и доцент на Економском факултету у Београду. .  .

nikolafibris.jpgГост трибине: Др Никола Фабрис је главни економиста Централне банке Црне Горе и доцент на Економском факултету Универзитета у Београду. Цлан је одбора економских наука Црногорске академије наука и уметности. Објавио је низ струцних радова и књига. Цлан је редакције неколико реномираних економских цасописа. Радио је на више од цетрдесет макроекономских пројеката за потребе ресорних министарстава, Владе Републике Србије, Савезне Владе и медународних институција (ГТЗ, УК ДФИД, ОЕЦД, ЦИПЕ, ЕАР, Еуропеан Траининг Фоундатион, ФИАС и др.). Сарадник је медународних консултантских куца (Делоитте&амп;Тоуцхе, ПЕ Интернатионал, Баренсхот Интернатионал Солутионс, Неw Инсигхт и др.).

tribina_jan2009.jpg